Aaibare bromautootje
‘Tuktukken is inmiddels een ingeburgerd werkwoord in De Marne.’
Waar zijn we?
In Lauwersoog, aan de zoete kant van de dijk. Daar is de thuisbasis van dertien tuktuks. Dat zijn aaibare vierpersoons bromkarretjes. Voor een dagje tuktukken met vriendinnen, familie, vrijgezellen, buren, vrienden, je bedrijf, verzin het maar!
Dorphoppen
Goed om te weten: de chauffeur van de tuktuk moet minimaal 21 jaar zijn en in het bezit van een rijbewijs. Lauwersoog is een uitstekende uitvalsbasis voor de tuktuk. Lekker de natuur in, dorphoppen in De Marne, of de sluis over naar Friesland.
Werkwoord
“In Lauwersoog runnen we samen al twintig jaar ons sportvisbedrijf de MS-Tender. Een paar jaar geleden waren we op zoek naar een ijskarretje en ontdekten toen de tuktuks. We waren op slag verkocht. Wat een leuke karretjes! In een opwelling kochten we er twee. En toen bleven ze maar komen. Inmiddels hebben we er veertien. Tuktukken is inmiddels een ingeburgerd werkwoord in De Marne.”